Kategoriler
Ürün Filtreleme
Kullanım İçin seçiniz
Fiyat Aralığı
SAĞLIK VE HAYATTA KALMA
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 4 Ürün

Sağlık ve Hayatta Kalma

Avcılık, doğa sporları ve diğer tüm outdoor faaliyetleri için sağlık ve hayatta kalma ürünleri son derece önemlidir. Kamp alanları, avcılık sahaları, çatışma alanları küçük kazalar için son derece riskli bölgelerdir. Bu tip bölgelerde küçük kazalara ve yaralanmalara karşı ilk müdahaleyi gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Çeşitli malzeme ve ürünler, bu tip acil durumlarda ilk yardım için gerekli olabilir. Hastane ve poliklinik gibi noktalara uzak olan sahalarda hayatta kalma söz konusu olduğunda kullanılan malzemelerin ve uygulanan tekniklerin önemi yoğun oranda artar.

Dezenfektanlar, doğa ile baş başa kalındığında ihtiyaç duyulan en önemli malzemeler arasında gelirler. Avcılık, kamp sahaları ve bu tip doğal alanlarda küçük yaralanmalar veya benzeri acil durumlar için temizlemeyi – dezenfektana ek olarak temiz su bulmak, zor olabilir. Ürün grubunda, ilk ve en çok dikkat çeken ürünler arasında ilk sırada bu nedenle dezenfektan ve temizlik ürünleri gelir. Acil durumlarda, yarayı temizlemek için özel malzemeler son derece önemlidir ve bu ürünlerin steril bir şekilde saklanması / muhafaza edilmesi en az bulundurulmaları kadar önemlidir.

Yanık spreyi gibi çeşitli ürünler ise, doğal ortamda meydana gelebilecek kazalar için üzerinde durulması gereken en önemli bir diğer malzeme grubu olarak karşımıza çıkarlar. Kamp sahalarında, karavanlarda yanık spreyleri, yanan bölgeye hızlıca müdahale edilmesi için son derece önemlidir. Spreyler, hızlı ve etkili bir şekilde yanığa müdahale edilmesini kolaylaştırırlar.

 

Doğa Sporları ve Kampçılık İçin Sağlık Ürünleri

Doğa sporları, kampçılık ve avcılık için sağlık ve hayatta kalma ürünleri başında antiseptikler gelir. Doğal ortamda basit yaralanmalar için temizleyici bulmak son derece zor olabilir. Bu nedenle, günümüzde karavanlar ve kamp alanları için ilk ve en önemli malzeme ihtiyaçlarının başında ecza dolapları gelir. Ecza dolapları için ise antiseptikler büyük bir önem taşımaktadır.

Antiseptik, özellikle açık yaralarda yaranın mikrop kapmasını ve bu mikrobun yayılmasını önler. Temelde antiseptikler, vücuda zararlı çeşitli mikroorganizmaların yok edilmesi için gerekli en önemli malzemelerin başında gelmektedir. Söz konusu camping alanları veya avcılık sahaları olduğunda, küçük kesikler gibi çeşitli yaralanmalar söz konusu olabilir. Bu durumda, yaralanmanın meydana geldiği bölgede bakteri, mantar, mikrop veya virüs çoğalması istenmez. Yarayı temizlemek için antiseptik, en önemli sağlık - hayatta kalma malzemelerinden birisi olarak dikkat çeker. Günümüzde ayrıca antiseptikler, çeşitli salgın hastalık ve virüslerin yayılmaması için kullanılan başlıca ürünler arasında gelmektedir.

Kamp alanlarında veya doğa sporları, avcılık gibi faaliyetlerde doğal ortam temiz su veya antiseptik, temizleme malzemeleri bulmak son derece zordur. Bu nedenle antiseptikler, bu tip spor alanları için başlıca ürünler arasında gelmektedir.

Yanıklar, doğa sporları ile ilgilenenlerin gerçekleşmesini istemedikleri bir diğer küçük kazalar arasında gelirler. Kamp ateşleri veya av tüfekleri, tabanca veya tüfeklerin meydana getirdikleri küçük yanıklar için yanık spreyleri en sık kullanılan bir diğer ilk yardım ve hayatta kalma malzemesi olarak dikkat çeker. Yine küçük yaralanmalarda, diken batması veya ısırılma vakalarında, çakılar yaranın açılması için gerekli olabilirler.

 

Doğa Sporları İçin Sağlık Ürünleri Nelerdir?

Sağlıkmalzemeleri, doğa sporları için vazgeçilmez ürünlerdir. Antiseptikler, çakılar, yanık spreyleri, panzehirler, sargı bezleri veya tüm bu ürünleri bir araya getiren çeşitli paketler – çantalar, doğa sporları ile ilgilenenler için son derece önemlidir. Tüm bu ürünlere ek olarak, meydana gelebilecek çeşitli ani yaralanmalar ve acil durumlar için ayrıca çok daha fazla sayıda malzeme gerekli olabilir. Dünyada kampçılık veya avcılık gibi doğa ile baş başa kalınan diğer spor dalları için de önerilen sağlık ve ilk yardım malzemeleri tek tek veya bir set halinde satılırlar. Çoğu zaman bu malzemeler, bir çanta veya kutu halinde satılır ve içlerinde aşağıda sıraladığımız sağlık ve ilk yardım malzemeleri bulunabilir:

·         Plaster

·         Sargı Bezi

·         Yara Bandı

·         Makas

·         Bıçak

·         Antiseptik

·         Yanık Spreyi

·         Üçgen Plaster

·         Şırınga

·         Emniyet Pimi – İğne

·         Cımbız


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.