Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
TÜFEK AKSESUARLARI
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 7 Ürün

Tüfek Aksesuarları

Tüfek aksesuarları, atıcılık ile ilgilenenler kadar profesyonel güvenlik güçleri, airsoft hobisi olanlar ve avcılar için oldukça önemli aparatlar – aksesuarlar arasında gelmektedir. Tüfek aparatları, daha etkili bir hedeflemeyi mümkün kılmanın yanında, tüfeğin daha hızlı bir şekilde taşınmasını ve ateş gücünü ciddi oranda arttırabilir. Fişeklikler, tutucular, çeşitli dürbünler ve diğer aksesuarların hemen hemen hepsi, farklı türde tüfeklerin çok daha etkili ve hızlı kullanılmasını sağlarken, taşınmalarını da ciddi oranda kolay hale getirirler. Özellikle avcılık ile ilgilenenler için, tüfeğin kolay taşınması son derece önemlidir. Nişan alma ve atış hızı, yine avcılar için olduğu gibi airsoft sporu için de önemlidir.

Tüksek aksesuarları, günümüzde pek çok çeşidi bulunan tüfek modellerinin çok daha seri ve etkili bir şekilde kullanılabilmelerini sağlarlar. Avcılar, airsoft sporu ile ilgilenenler, profesyonel atıcılık ile meşgul olanlar, profesyonel güvenlik personelleri için uygun olarak tasarlanmış olan aparatlar, kullanıcılarına pek çok açıdan fayda sağlarlar. Sağladıkları fayda ve fonksiyonel özellikleri değerlendirildiğinde, tüfek aksesuarları türleri, tabanca aksesuarları ile benzerlikler gösterdiklerini söylemek mümkündür. Örneğin, otomatik tüfekler için fazladan fişek sağlayan çeşitli şarjörler, bu ürün kategorisinde değerlendirilebilir. Tüfekler için aksesuar modelleri arasından seçim yapmadan önce, tüfeğinizin tipini – mermi kalibresini ve ne için kullanacağınızı çok iyi bir şekilde saptamanız gerekmektedir. Böylece, avcılık veya diğer sahalar için kendinize uygun aksesuar ve aparatları seçmeniz mümkün olabilir.

 

 

Yivli Ve Pompalı Tüfek Aksesuarları

Yivli tüfek aparatları özellikle avcılar tarafından tercih edilen aparatlar arasında gelir. Yivli tüfekler, pompalı tüfeklerden farklı bir atış şekline sahiptirler. Yivli av tüfeği olarak ta isimlendirebileceğimiz bu tüfek modellerinde saçma bulunan fişekler yerine, mermiler kullanılır. Pompalı tüfekler ise, ateşlendiğinde dağılan “saçmalar” atarlar.

Avcılık için kullanılan yivli ve pompalı tüfek modellerinin çeşitli versiyonları üretilmiştir. Örneğin otomatik pompalı tüfekler veya otomatik yivli tüfekler, kısa aralıklarla çok daha fazla sayıda fişek veya merminin ateşlenmesine olanak verirler. Özellikleri değerlendirildiğinde, farklı tüfek türleri için farklı aparat ve aksesuarların kullanılması gerektiğini sizler de görebilirsiniz. Örneğin, dürbün ve hedeflemeyi kolaylaştıran çeşitli aparatlar, saçma fişeği atan pompalı tüfeklerden çok, yivli av tüfekleri için kullanılırlar. Bununla beraber, doldurmayı kolaylaştırması için fişeklikler, çoğu zaman daha çok pompalı tüfekler ile kullanılan tüfek aparat ve parçaçeşitleri arasında gelmektedir. Aparat ve aksesuarlar, kullanıcıların çeşitli işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerinde etkilidir:

Hedefleme:atıcılık veya av tüfeklerinde hedeflemeyi kolaylaştırmak için çeşitli aparatlar kullanılabilir. Dürbün tutucular, lazer işaretleyiciler gibi aksesuarların tüfeklerde kullanılabilmesi için ek unsurlara ihtiyaç olabilir. Hedefleme için özel tüfek aksesuarları özellikle avcılar ve profesyonel güvenlik personelleri için önemli araçlardır. Aparatlar aynı zamanda airsoft silahlar için de kullanılabilir.

Mermi / Fişek Kapasitesi Arttırma:pompalı ve yivli tüfeklerde taşınan mermi kapasitesini arttırmak için fişeklik veya kapasite arttırıcı şarjörler yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha fazla mermi veya fişek, daha fazla ateş şansı demektir. Otomatik av tüfeklerinde, otomatik pompalı tüfek modellerinde bu tip aparat ve aksesuarlar daha sık kullanılır.

Saklama – Koruma:tüfek çantaları veya askılar, tüfeklerin daha kolay ve uzun süre taşınabilmesini sağladıkları için son derece önemli aksesuarlar arasında gelirler. Tüfekler için özel çantalar, tabanca kılıfları, kabza kılıfları, silahların su ile temasını ciddi oranda azalttıkları için son derece kullanışlıdır.

Ergonomi:tabancalarda olduğu gibi, tüfek aparatlarıiçinde de ergonomi önemlidir ve silahın daha hızlı ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlarlar. Bu nedenle ekstra fişek veya mermi kapasitesine sahip olan otomatik tüfek şarjörleri, tabanca şarjörleri aynı zamanda ergonomik olarak tasarlanırlar.

Kulaklık / Gözlük:atıcılık, avcılık için gözlerin ve kulakların korunması da son derece önemlidir. Bu nedenle özel eldivenler, gözlük ve kulaklıklar atıcılık aksesuarları olarak sınıflandırılabilirler. Atış poligonlarında, atıcılar için özel gözlük ve kulaklık modellerinin yaygın olarak kullanıldıklarını kendiniz de görebilirsiniz.

Susturucu ve Trap Mekanizması: susturucu, tıpkı tabanca modellerinde olduğu gibi tüfeklerin yüksek ses çıkarmasını engeller. Avcılık için susturucu, hayvanların kaçmaması için önemli bir akesuar görevi görür. Trap mekanizması ise, bir yan tüfek aksesuarı olarak özellikle atıcılık alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

 


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.