Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
ŞARJÖRLER
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 13 Ürün

Şarjörler

Şarjörler, önemli bir tabanca aksamı – parçası olarak dikkat çekerler. Mermi – fişeklerin bulunduğu silah aksamı, kullanıcısına fazladan atış şansı sunması açısından son derece önemlidir. Mermi haznesi düşük olan küçük ateşli silahlarda, her merminin – fişeğin önemi büyüktür. Bu nedenle şarjör bakımı ve haznelerin sürekli dolu oluşu, silah kullanıcıları için önemlidir. Ayrıca, atıcılar çok daha fazla sayıda şarjör taşıyarak, ciddi bir ateş gücü avantajına da sahip olabilirler.

Şarjör çeşitleri, silahlar için son derece önemli bir konudur. Fazladan ateş gücü sağlamak için, daha fazla mermi – fişek kapasiteli mermi hazneleri silah kullanıcıları tarafından kullanılabilirler. Şarjör, özellikle küçük silahlar için son derece önemlidir. Farklı ateşli silahlarda şarjör, mermi veya fişeklerin silah namlusuna sıralı ve kolayca ulaşmasını sağlarlar. İngilizce’de “clip” veya “magazine” olarak bilinen silah aksamının dilimizdeki kökeni “charger” kelimesinden gelmektedir. Farklı silah modelleri için farklı türde şarjörler kullanılır. Örneğin pompalı tüfekler, boru tipi bir şarjör kullanırlarken otomatik tüfekler veya ağır makineli tüfekler, kutu biçiminde şarjör modelleri kullanabilirler.

 

Şarjörler Nasıl Seçilmeli?

Şarjör çeşitleri farklı silah modellerine göre çok sayıda olabilir. Günümüzde profesyonel güvenlik güçleri veya hobi olarak atıcılık ile ilgilenenler, fazladan şarjör taşımayı düşünebilirler. İhtiyaç, şarjör çeşitlerinin fazla sayıda olmasını sağlarken, tabanca aksesuarı sınıfındaki aparatların küçük ateşli silah kullanıcıları arasında popüler olmasında etkilidir. Kapasite arttırıcılar örneğin, tabanca kullananların rağbet gösterdikleri ürünler arasında gelir. Çünkü ürünler, tabanca kullananlara fazladan mermi – fişek kullanma imkânı sağlarlar. Şarjör çeşitleri arasından seçim yaparken, aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz gerekebilir:

Kalibre: fazladan atış imkânı sağlamak, yedek mermi / fişek haznesi gibi farklı amaçlarla şarjör seçerken ilk dikkat edilmesi gereken unsurların başında, kalibre gelir. Şarjörler, farklı kalibre mermiler için uygun olmayabilirler. 45’lik, 9mm veya farklı türde mermi veya fişek türleri için mermi kalibresine dikkat etmelisiniz.

Silah Uyumu: günümüzde her küçük ateşli silah / tabanca için farklı şarjör modellerinden söz edilebilir. Kimi zaman, bazı çeşitler farklı tabancalar veya birden fazla marka tarafından üretilmiş tabanca modelleri ile kullanılabilirler. Ancak, etkili bir kullanım için seçtiğiniz şarjörün tabancanız için uyumlu olmasına dikkat etmeye özen gösterin.

İhtiyaç ve Kullanım: şarjör, küçük ateşli silah modelleri için vazgeçilmez akşamların başında gelir. Buna karşın mermi kapasitesini arttırmak, yedek mermi haznesi bulundurmak gibi amaçlarla da ekstra şarjör ihtiyacı söz konusu olabilir. Seçim yaparken, ihtiyaçlarınızı iyi değerlendirmeniz gerekebilir. Amacınız fazladan fişek / mermi bulundurmaksa, kapasite arttırıcı şarjörler sizler için oldukça uygundur. Modeller, ergonomik olarak tasarlandıkları için fazladan atış imkânı sunarlar ve bununla beraber, hızlı silah çekmeyi kolay hale getirirler.

 

Şarjör Bakımı Neden Önemlidir?

Şarjörler, farklı kalibre mermi ve fişek kullanan silahlar için taktiksel önemi büyük aksamlar arasında gelir. Bu nedenle, şarjör bakımı en az şarjör seçimi kadar önemlidir. Bakımı iyi yapılmış aksam, hedefleme ve ateşlemenin hızlı ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Temelde farklı kalibre ve tabanca modelleri için farklı türde olan şarjörler, basit birer yay ve koruyucu dış kısımdan meydana gelirler. Kapasite arttırıcı şarjörler, yine ayrıca bir sınıf olarak değerlendirilebilir ve her türden ateşli silah için geçerliliği olan bir ürün sınıfı olarak karşımıza çıkarlar. Basitçe, üç ipucuna dikkat ederek şarjör bakımı kolayca gerçekleştirilebilir:

Rutin bakım: tabanca ve küçük silahların iyi ve etkili bir şekilde çalışması için şarjörler ve şarjör bakımı son derece önemlidir. Bu nedenle aylık veya haftalık bir rutin dahilinde, mermi – fişek haznesini temizlemeniz, bu kısımların bakımını yapmanız önerilmektedir.

Şarjör temizleme fırçası: silah bakımı, mekanik aksamı karmaşık ve çok sayıda olan küçük ateşli silahlar için önemlidir. Şarjör temizleme fırçası, bakım için önemli bir aparattır. Bununla birlikte, barut artıkları veya fazladan makine yağını temizlemek için bez, şarjör temizleme fırçası, makine yağı gibi malzemeler kullanmanız gerekebilir.

Yağ kullanırken dikkat edin: silahların ve şarjör modellerinin iyi çalışması için, yağlanmaları gerekir. Ancak fazla yağ kullanmak ve bunu temizlememek çeşitli sorunları beraberinde getirir. Bunun üstesinden gelmek için, makine yağı kullanırken dikkat etmeniz gerekebilir. Bakım ile ilgili unsurlara dikkat etmeniz halinde daha uzun ömürlü bir kullanımdan söz edilebilir.

 

 

 


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.