Ana Sayfa SAĞLIK VE HAYATTA KALMA
C.A.T. MUHAREBE ALANI TURNİKESİ
  • C.A.T. MUHAREBE ALANI TURNİKESİ
  • C.A.T. MUHAREBE ALANI TURNİKESİ
  • C.A.T. MUHAREBE ALANI TURNİKESİ
C.A.T. MUHAREBE ALANI TURNİKESİ
Ürün Kodu : CAT-TRNK       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
2,098.81 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
-
+

CAT – Hemostatik Turnike ABD ordusunun, Ordu Genel Cerrahisinin ve Cerrahi Araştırmalar Askeri Enstitüsünün birinci tercihidir. Yapılan çalışmalar ve uygulamalardan sonra CAT – Hemostatik Turnike ABD ordusu tarafından 2005 yılının en iyi ilk 10 ürünü olarak seçilmiştir. Ayni zamanda TSK GATA Acil Tip Anabilim Dali tarafindan da en iyi Hemostatik Turnike olarak seçilmiştir. Aynı zamanda UMKE donanımında zorunludur.

ABD Ordusu Cerrahi Araştırmalar Enstitüsünün Çatışma Alanı Turnike Tavsiyeleri [28/07/2004].

Geçmiş:
Ürün talebi üzerine, 9 adet çatışma alanı CAT – Hemostatik Turnike sistemi ABD Ordusu Cerrahi Araştırmalar Enstitüsüne test edilmek üzere teklif edildi. Bunların içinde 7 tanesi pazarda bulunan ve 2 tanesi prototip şeklinde idi. Her ürünün IRB protokolu ile uyumlu olarak etkinliğini test etmek amacı ile 18 denek kullanıldı. Başarı proximal thigh içindeki arteriyal kan akışını durdurma becerisi üzerine kuruldu (posterior tibial arterdeki Doppler atışının eliminasyonu). İlave olarak, denekler görsel analog bir ağrı skalası kullanarak denedikleri ürüne oy kullandılar.

Sonuçlar:
CAT – Hemostatik Turnike tüm denemelerde hem üst hem de alt ekstremitelerdeki arterial kan akışını % 100 hızlı ve etkili bir şekilde durdurdu.

Ağrı oylama sonuçlarında ise (sıkıştırma ve çevresel) C-A-T, diğer tüm askı stili ürünlerin belirgin bir şekilde önündeydi. “[Cerrahi Araştırmalar Enstitüsünün test sonuçlarına dayanarak] C-A-T’nin ABD ordusunun her bir askerine verilmesi tavsiye edilmiştir.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.