Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
AİRSOFT
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 814 Ürün

Airsoft

Airsoft günümüzde, dünyadaki pek çok kişinin hobi olarak ilgilendikleri bir askeri oyun simülasyonudur. Oyun, gerçeğe çok benzeyen oyuncak ve plastik boncuk atan tüfekler ve tabancalar ile oynanır. İki gruba ayrılan gruplar, çeşitli görevleri yerine getirmek için birbirleri ile plastik boncuk atan özel silahlarla savaşırlar. Günümüzde, tüm dünyadan pek çok kişinin ilgilendikleri popüler bir hobi olan Airsoft, doğa koşullarında ve benzer askeri ekipmanlarla – kıyafet ve kamuflajlarla oynanan bir oyundur. Özellikle takım oyunu denildiğinde akla ilk gelen savaş oyunlarından birisi olan bu hobi dalı, gerçek silahlara oldukça benzeyen özel oyuncak silahlarla oynanmaktadır.

Airsoft tüfekleri ve tabancaları, gerçeklerine oldukça benzerler. Oyun, çoğu zaman tıpkı gerçek bir çarpışmada olduğu gibi miğfer, kamuflaj, çeşitli sis bombaları, dürbünler, lazer işaretleyiciler gibi aksesuarlar ile oynanmaktadır. Özellikle takım ruhunu geliştirmek isteyen ekipler tarafından yaygın olarak oynanan oyun için aksesuarlar olmazsa olmazdır. Tabanca ve tüfekler için gerekli olan bakım ürünleri, cephane olarak kullanılan plastik boncuklar gibi pek çok farklı ürüne çeşitli kaynaklardan ulaşılabilmektedir.

Askeri bir simülasyon olarak karşımıza çıkan bu hobi dalı, tıpkı gerçek bir taktiksel mücadelede – çatışmada olduğu gibi, strateji ve taktik gerektirir. Oyun, bir takım oyunudur ve üyelerin birbirleri ile koordineli ve eşgüdümlü hareket etmesini zorunlu kılmaktadır. Çatışma simülasyonu oyunu, günümüzde tüm dünyada oldukça popülerdir ve bir takım oyunu / askeri simülasyon olarak görülüp ciddiye alınmaktadır.

 

Airsoft Nedir?

Airsoft, bir tür askeri simülasyon olarak tanımlanabilir. Hobi amaçlı oynanan bir oyun olarak ta tanımlanabilecek olan simülasyonun en önemli özelliklerinden birisi, gerçeğine çok benzeyen ancak plastik boncuk atan tüfek ve tabancalardır. Oyun için kullanılan tabanca ve tüfekler he ne kadar oyuncak sınıfından kabul edilseler de, tabanca ve tüfekler gerçeklerine çok ama çok benzerler. Tıpkı gerçek otomatik tüfek ve tabanca modellerinde olduğu gibi Airsoft tüfek ve tabancalarının da pek çok modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Özel tüfek ve tabancaların gerçekleri ile benzerlerinden ayrılması için çoğu zaman namlu uçlarında turuncu bir kısım bulunur. Böylece kötü niyetli kişilerin oyun amaçlı silahları kötü amaçlarla kullanmalarının önüne geçilmektedir.

Oyun için silahlar için olduğu gibi çeşitli aksesuar ve aparatlar da son derece önemlidir. Taşıma çantaları, özel kemer ve çantalar, tabanca kılıfları, kamuflajlar, gözlükler tıpkı gerçek silahlarda olduğu gibi Airsoft müsabakalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, askeri simülasyonun oynanması için çoğu zaman dört veya altı kişiden oluşan iki takım gerekli olabilir. Takımlar, rakip takımın oyuncularını vurmak için çatışırlar. Hobi amaçlı olarak oynanan oyun pek çok özelliği değerlendirildiğinde “paint ball” ile benzerlik gösterir. Paintball oyunlarında mermi olarak kullanılan toplar çok daha büyüktür ve hedefe isabet ettiklerinde vurulanın üzerinde iz bırakırlar.

 

 

Airsoft Tabanca Ve Tüfek Özellikleri

Airsoft tabanca ve tüfekleri, gerçek silah modellerine çok benzerler. Dışarıdan bakan bir gözün gerçek bir M-16 saldırı tüfeği veya 45’lik Colt tabanca modelini oyuncak olanından ayırması neredeyse imkânsızdır. Buna karşın simülasyon için kullanılan tabanca ve tüfekler, plastik boncuk ve çeşitli malzemeler kullanılırlar. Bu silahlara, tıpkı gerçek tabanca ve tüfek modellerinde olduğu gibi çeşitli aksesuarlar veya aparatlar takılabilir. Oyunun oynanması için gerçek askeri çatışmalarda kullanılan kamuflajlar, silah kılıfları, botlar gibi aksesuar kıyafet ve aparatlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gerçek silah modellerinden ayrılması için simülasyon oyununda kullanılacak silahların en göze çarpan özelliklerinden birisi de namlu uçlarında turuncu bir kısmın bulunmasıdır. Bu, silahın gerçek olmadığını gösterir. Tüm bunlara ek olarak silah modelleri, plastik boncuk atarlar ve bunun için sıkıştırılmış gaz kullanırlar.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.