Kategoriler
Fiyat Aralığı

Bakım

Bakım ürünleri, söz konusu avcılık ve profesyonel atıcılık ürünlerine ek olarak ayrıca airsoft tabanca ve tüfekler için son derece önemli olan ürün gruplarından birisi olarak dikkat çekerler. Tabanca ve tüfekler, bıçak ve Airsoft ürünlerinin daha uzun süre kullanılabilmesi için onlara onarım ve temizliklerine olabildiğince dikkat etmeniz gerekir. Özellikle silahlar, mekanik aksamları nedeniyle rutin olarak temizliğe ve parçalarının yağlanmasına ihtiyaç duyarlar. İhtiyaç nedeniyle, silahlar için bakım ürünleri son derece önemlidir ve avcılık – atıcılık malzemeleri arasında önemli bri yere sahiptirler.

Yağlama ve temizlik atıcılık, avcılık, Airsoft için değil hemen her türden outdoor spor dalı için son derece önemlidir. Örneğin kamp malzemeleri arasında dikkat çeken yakıtlı fener, ampüllü fener gibi çeşitli araçların da temizlik ve yağlamanın iyi bir şekilde yapılması gerekir. Kısaca temizlik ve diğer işlemler sadece mekanik kısımları bulunan silahlar, tabanca ve tüfekler için yapılmaz. Fenerlerden bıçaklara, tabanca aksesuarlarından, sağlık ve ilk yardım ürünlerine kadar doğa ile baş başa gerçekleştirilen her türden spor dalı veya hobi için temizlik ve yağlama işlemleri son derece önemlidir.

Bakım ürünleri, özellikle atıcılık ve avcılık için kullanılan her araç ve aksesuarın daha uzun süre ve sağlıklı – etkili bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. Yine ürün grubu, tabancalar veya tüfekler için kullanılan makine yağlarından, farklı türde bıçaklar için kullanılan bileyleme gereçlerine kadar pek çok farklı ürünü ve sarf malzemesini kapsayabilir.

 

Bakım Ürünleri Avcılık Ve Profesyonel Atıcılık İçin Neden Önemlidir?

Bakım, özellikle çeşitli kalibre ve farklı özelliklere sahip tabanca ve tüfek gibi hassas araçların daha uzun süre ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. Tabanca ve tüfek temizliği ve yağlanması, son derece hassas bir işlemdir. Özellikle şarjörlü çeşitli modellerdeki yay mekanizmalarının, paslanma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaması için, çeşitli temizlik işlemlerinin belli bir rutin çerçevesinde yapılması gerekir.

Tabanca ve tüfek aksesuarları da, özel bir ilgi ve hassasiyet isteyen önemli avcılık – atıcılık ürünleri arasında gelirler. Günümüzde, profesyonel güvenlik personeli için de tabanca ve tüfek temizliği son derece önemlidir. Bunun nedeni, özellikle mekanik parçalara sahip olan tüfek ve tabancaların sağlıklı ve etkili çalışmaları için, temizliğe ve pastan (korozyondan) arındırılmaya ihtiyaç duymasıdır. Buna ek olarak özellikle tabanca ve tüfekler için tozdan arındırma ve yağlama işlemleri de bakım işlemleri arasında yer alırlar. Bu adımların her birisi son derece önemlidir, çünkü ekipmanın sağlıklı çalışması hayati derecede önemlidir. Yağlama ve temizliği yapılmamış tüfek veya tabancalar, çeşitli nedenlerden kolayca tutukluk yapabilir veya diğer ciddi sorunlara yol açabilirler. Tutukluk ve benzeri durumların önüne geçilmesi için her farklı araç için gerekli adımların sırayla, belli bir rutinde ve hassasiyet ile gerçekleştirilmesi gerekir.

 

En Önemli Avcılık Ve Atıcılık Bakım Ürünleri Nelerdir?

Tüfek ve tabancalar için en önemli temizlik ve yağlama ürünleri arasında, çeşitli fırçalar gelir. Şarjör veya namlu temizlemek için kullanılan fırçalar ve yivli tüfekler için kullanılan “harbi”, tüfek ve tabanca iç aksamının tozdan ve barut artıklarından arındırılmasını sağlar. Yine silme bezi ve özellikle mekanik kısımlar için kullanılan bakım ürünleri ve makine yağları, mekanizmaların tutukluk yapmadan rahat ve kolay bir şekilde çalışmalarını sağlarlar.

Bıçaklar ve Airsoft tabanca ve tüfekler de, gerçek tabancalar veya tüfekler gibi özel ilgi gerektiren araçlar arasında gelirler. Bıçaklar için bileyleme, son derece önemlidir. Özellikle yapısında metal bulunan çeşitli ürünler için pas (korozyon) son derece zararlıdır. Paslanma, her türden silah veya araçların çalışmasını engelleyebilir. Bıçaklar ve çakılar için de benzeri bir durumdan söz edilebilir. Tüm bunların önüne geçmek için ihtiyaç duyduğunuz her türden ürünü sitemizde bulmanız mümkündür.


BAKIM
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 1 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.